Bebe Rexha, pjesë e një filmi hollivudian

Në fund të tetorit, Netflix njoftoi se shumë shpejt do sjellë filmin ‘Bright’, personazhi kryesor i së cilit do jetë Will Smith.

Bebe Rexha 1

Picture 1 of 5

Filmi pritet të pëlqehet nga shumë, jo vetëm nga kasti i aktorëve por edhe i këngëtarëve që do marrin pjesë.

Artistë të muzikës hip hop dhe folk po punojnë për të sjellë disa tekste të goditura, të posacme për historinë e filmit. Një ndër ta do jetë edhe këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha e cila do vijë në bashkëpunim me Machine Gun Kelly, X Ambassadors me ‘Home’.

Ndërkohë që filmi mezi po pritet, hitet muzikore do marrin vëmendje të madhe.

Bashkëpunimet dhe këngët që do jenë gati për dëgjuesit me 13 dhjetor, janë këto:

1. Logic & Rag’n’Bone Man – Broken People
2. Bastille – World Gone Mad
3. Machine Gun Kelly, Bebe Rexha and X Ambassadors – Home
4. Camila Cabello & Grey – Crown
5. Ty Dolla $ign & Future ft. Kiiara – Darkside
6. Migos & Marshmello – Danger
7. Meek Mill, Snoop Dogg & YG – That’s My N****
8. Lil Uzi Vert & Steve Aoki – Smoke My Dope
9. A$AP Rocky & Tom Morello – FTW (F*** The World)
10. Portugal. The Man – Cheer Up
11. Alt-J – Hares On The Mountain
12. Neil Young & DRAM – Campfire
13. Sam Hunt – This Land Is Your Land

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤