Anxhela Peristeri fiton “Kënga Magjike 2017”

Artistja Anxhela Peristeri ka arritur të triumfojë në edicionin e 19-të të festivalit “Kënga Magjike”.

Plot 20 artistë u ngjitën në natën finale të festivalit “Kënga Magjike 2017” të mbajtur në Pallatin e Kongreseve, ndërsa Anxhela Peristeri me këngën e saj “E çmendur” rezultoi të jetë më e votuara nga artistët pjesëmarrës.

“Kënga “E çmendur” është një kompozim i Kledi Bahitit, ndërsa vargjet e saj janë shkruar nga Olti Curri.

Vendi i dytë shkoi për artisten Elhaida Dani me këngën e saj “E ngrirë”, ndërsa vendi i tretë për Fifin dhe këngën e saj shumë të suksesshme, “Zhurmë”.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤