Aktoret më të suksesshme të serialeve turke

View Gallery
15 Photos
Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
beren-saat

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
2-tuba-buyukustun

Ka luajtur në : Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında , Asi (Rebelët), Gönülçelen , 2o Dakika (20 Minuta ), Kara Para Aşk (Diamant dhe Dashuri)

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
3-meryem-uzerli

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
4-berguzar-korel

Ka luajtur në : Binbir Gece , Muhteşem Yüzyıl (Sulejmani Madherishem), Karadayı

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
5-fahriye-evcen

Ka luajtur në : Yaprak Dökümü , Çalıkuşu , Kurt Seyt ve Şura (Kurt dhe Sura)

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
6-deniz-cakir

Ka luajtur në: Yaprak Döküü , İffet, Muhteşem Yüzyıl (Sulejmani Madhërishëm)

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
7-cansu-dere

Ka luajtur në: Sıla, Ezel, Muhteşem Yüzyıl (Sulejmani i Madhërishëm)

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
8-nurgul-yesilcay

Ka luajtur në: Asmalı Konak, Aşk ve Ceza (Dhunë dhe Dashuri) , Paramparça (Fate të Kryeqëzuara

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
9-farah-zeynep-abdullah

Ka luajtur në :“Öyle Bir Geçer Zaman ki” (Koha Kalon), Kurt Seyt ve Şura ( Kurti dhe Sura)

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
10-nur-aysan-fettahoglu

Ka luajtur në : Aşk-ı Memnu (Dashuri e ndaluar), Muhteşem Yüzyıl (Sulejmani i Madhërishëm), Filinta

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
11-gizem-karaca

Ka luajtur në : Emir’in Yolu, Benim Hala Umudum Var (Kam ende Shpresë), Güzel Köylü

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
12-serenay-sarikaya

Ka luajtur në :Adamalı, Lale Devrei , Medcezir

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
13-selen-soyder

Ka luajtur në :Yer Gök Aşk ( Dashuri në qiej dhe tokë), Lale Devri Reaksiyon

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
14-oyku-karayel

Ka luajtur në: Kuzey Güney (North&Sotuh), Kara Para Aşk (Diamant dhe Dashuri)

Aktoret më të suksesshme të serialeve turke
15-songul-oden

Ka luajtur në: Gymysh , Umutsuz Ev Kadınları (Shtëpiaket e Dëshpëruara)

Serialet turke në vitet e fundit ndiqen shumë edhe nga shqiptarët për shkak se disa televizone i transmetojnë madje dhe në “prime time”.

Shumë njerëz janë mahnitur nga aktoret që kanë marrë pjesë në këto seriale të njohura, por ne ju vijmë në ndihmë duke ju sjellë një fotogaleri me 15 aktoret më të mira turke.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤