Aferdita Dreshaj, Mes modelingut dhe këngës

aferdita-dreshaj

Aferdita-Dreshaj-02

Afërdita Dreshaj e lindur më 19 Korrik, 1986 është një figurë publike shqiptare, e mirënjohur si e kurorëzuara Miss Universe Kosova 2011 dhe përfaqëson Republikën e Kosovës në Miss Universe 2011. Dreshaj është një këngëtare e njohur në vendet shqipfolëse, ka debutuar për herë të parë “Nese Je burre” në vitin 2009.

miss-universe-2011-kosovo-aferdita-dreshaj

646770_orig

Afërdita-Dreshaj

Dreshaj ka lindur në Mal të Zi, dhe u zhvendos në SH.B.A. në moshën 12 vjeçare. Ajo e filloi karrierën e saj si një modele në moshën 17 vjeçare, pasi u zbulua nga një fotograf. Ajo ishte e fejuar më parë me këngëtarin shqiptar Shpat Kasapi, një finalist në Festivalin e Këngës 47. Në vitin 2013, Dreshaj dhe Kasapi u ndanë. Dreshaj aktualisht jeton në Michigan me nënën, vëllain dhe motrën.

largea_301641362495060

2778690812_1

Dreshaj, e cila është 1.83 e gjatë, garoi si një prej 20 finalistëve në Miss Universe Kosova 2011, të mbajtur në Prishtinë më 15 janar 2011, ku ajo fitoi çmimin Mis Shtypi dhe u kurorëzua përfaqësuese zyrtare e Kosovës në Miss Universe 2011, transmetohet drejtpërdrejt nga Sao Paulo, Brazil më 12 shtator, 2011.

92AE6FB7D581A5BB9D6F3591E85B1A59

aferdita

aferdita-dreshaj-mos-rri-larg_7643812-37290_1280x720

foto-516

aferdita_dreshaj_aferdita_dreshaj_286_29_jpg_jpeg_image_453_835_pixels__8Aopewfk.sized

2011__aferdita_dreshaj

2890

AferditaDreshaj5

equhvl

kosovo_1991666i
photo_cron_1_50_0_2011

 

EXCLUSIVE: Stunning model Aferdita Dreshaj who was spotted locking lips with Leonardo DiCaprio in Miami. The Miss Universe Kosovo 2011 finalist looked cozy as she spent time with the Django Unchained actor at a South Beach hotel last week. These exclusive modeling shots and video show just why the 26-year-old caught Leo's eye. Aferdita is an Albanian public figure best known for being crowned Miss Universe Kosovo 2011 and representing the Republic of Kosovo in Miss Universe 2011 Leo, who split from Victoria's Secret model Erin Heatherton last year, was pictured shirtless with the red-hot model. Pictured: Aferdita Dreshaj Ref: SPL493055 090213 EXCLUSIVE Picture by: Terry White / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles: 310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CLOSE
CLOSE
logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤