Adele drejt çmimit për “Artistja e vitit” në BBC Music Awards

adele-2015-alasdair-mclellan-billboard-650

John Legend, Robbie Williams dhe Craig David, janë në mesin e yjeve që do të performojnë në BBC Music Awards sot.

Kaiser Chiefs, The 1975, Lukas Graham, Emeli Sande, Zara Larsson dhe Izzy Bizu janë gjithashtu pjesë e skenës.

Në këtë ceremoni, Adele do të konkurrojë me Calvin Haris, Coldplay, David Bowie dhe Jess Glynne për “Artisti i vitit”, ndërkohë që hiti i Adele “Hello” është edhe në listën e ngushtë për këngën e vitit, së bashku me “One Dance” të Drake dhe “Sorry” të Justin Bieber.

Michael Buble ka qenë personi i cili do ta drejtonte këtë ceremoni, por u tërgoq disa ditë pasi djali i tij trevjeçar Noah është diagnostikuar me kancer.

Shfaqja do të drejtohet nga Fearne Cotton dhe Claudia Winkleman.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤