A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha

View Gallery
10 Photos
A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 1

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 2

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 3

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 4

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 5

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 6

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 7

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 8

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
Era 9

A këndoi live në finale Era Istrefi në “Rusi 2018”? Këngëtarja shqiptare i sqaron të gjitha
era

Pas një muaji, u mbyll Botërori “Rusi 2018” me fitoren e Francës. Finalen e madhe e hapi këngëarja e njohur Era Istrefi, ku performoi në krah të Will Smith dhe Nicky Jam.

Ky ishte një sukses i madh për Erën, por jo vetëm. Mirëpo, si çdo sukses, ka komente nga më të ndryshmet. Pas perfomancës së Erës ditën e djeshme në stadiumin “Lushniki Area”, ndjekësit e këngëtares kanë shkruar se ajo nuk ka kënduar Live.

Pasi flamuri i Kosovës ishte i ndaluar nga autoritetet ruse gjatë Kupës së Botës 2018 në futboll, raportojne mediat kosovare, Era Istrefi është përkujdesur që ngjyrat e tij t’i paraqesë me krenari në finalen e turneut. Këngëtarja kosovare është shfaqur në tribunën e stadiumit Luzhniki, në kryeqytetin rus, e veshur verdhë e kaltër dhe duke bërë shqiponjën dykrenare me duar, një gjest që u kushtoi me gjobe dy futbollistëve kosovarë të kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, pasi e bënë atë kur shënuan nga një gol ndaj Serbisë.

“Njohje për të gjithë. Dashuri për të gjitha kombet”, ka shkruar këngëtarja në profilin e saj zyrtar, në Instagram.

Pas perfundimit të kampionatit botëror dhe ku ata ishin yjet që i thanë atmosferë çeljes dhe mbylljes se ketij evenimenti të madhe është publikuar edhe komunikimi në mes të Era Istrefit dhe Will Smith.

Era Istrefi performoi krah Will Smith dhe Nicky Jam në finalen e Botërorit, në stadiumin “Luzhniki’’ të Moskës. Nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’ ku ka publikuar fotot më të bukura të tre artistëve që shkëlqyen në finalen e madhe, Will Smithka falenderuar Erën.

“Ti je e bukur, me shpirt delikat. Të vlerësoj shumë. Vazhdo të buzëqeshësh”, shkruan Smith.

Ndërsa Era i përgjigjet: “Faleminderit që ekziston”.

Era Istrefi, këngëtarja nga Kosova, që me performancën e saj bëri historinë në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, po vazhdon të marrë komente nga më të ndryshmet në rrjete sociale dhe jo vetëm.

Nga këngëtaret bashkëkombëse të saj me emër botëror, përveç Dua Lipës, edhe Rita Ora e uruar atë për performancën e saj në mbylljen e Botërorit.

Flet edhe Faton Shoshi Faton Shoshi, ish-menaxheri i këngëtares shqiptare që perfomoi në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës, Era Istrefit, është shprehur krenar me paraqitjen e këngëtares 24-vjeçare në finalen e Botërorit.

Në një prononcim për Insajderin, Shoshi ka thënë se ndihet i lumtur që një ish-pjesëtare e menaxhmentit të tij ka arritur të performojë në një ngjarje kaq të madhe si Kupa e Botës.

“Ndihem i lumtur që Era ka qenë pjesë e ekipës teme. Performancë e mirë dhe jam krenar që një kosovare ka arritur kaq shumë”, ka thënë për Insajderin.

Shoshi e kishte menaxhuar karrierën e Istrefit deri në vitin 2017.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤